ďťż

Jakie ćwiczenia przy przepuklinie kręgosłupa lędźwiowego i wypuklinie szyjnego

eszeweria - 2008-10-11 12:47
Jakie ćwiczenia przy przepuklinie kręgosłupa lędźwiowego i wypuklinie szyjnego
  Witam
mam przepuklinę kręgosłupa lędźwiowego i wypukline szyjnego chciałabym ćwiczyc w domu, w zasadzie tylko to wchodzi w rachubę bo mam dwójkę małych dzieci ( 2,5 roku i rok) do tego mieszkam na wsi i nie moge sobie pozwolic na dojeźdżanie - chce ćwiczyc ale nie wiem jakie ćwiczenia sa dla mnie bezpieczne a czuję się taka zwiotczała, jakbym nie miałą mięśni. Pomóżcie

vadi - 2008-10-12 20:32
Dot.: Jakie ćwiczenia przy przepuklinie kręgosłupa lędźwiowego i wypuklinie szyjnego
  kochana, takie ćwiczenia skonsultuj koniecznie z lekarzemkularek - 2010-03-09 12:51
Dot.: Jakie ćwiczenia przy przepuklinie kręgosłupa lędźwiowego i wypuklinie szyjnego
  Witam :) mój mąż też ma problemy z kręgosłupem a konkretnie ma przepuklinę w odcinku lędźwiowym i straszny ból od lipca 2009. Pomagają mu ćwiczenia wg metody mc kenziego tylko ćwiczyć trzeba regularnie on na początku musiał ćwiczyć co godzinę i pomagało. Na początku lekarz dfobrał mu ćwiczenia, ale potem sam je sobie dobierał i zrezygnowaliśmy z wizyt bo 1 kosztowała 70 zł - dużo nie dużo, ale chodzi o to,że potem lekarz pokazywał te same ćwiczenia, które są na internecie i powiedział jeszcze, że trzeba samemu obserwować w jakiej pozycji nie boli lub boli najmniej i ją wykonywać. A głównie ćwiczenia te polegaja na leżeniu w odpowiedniej pozycji lub wyginaniu się na odpowiednią stronę.
a z przepukliną jest czasem lepiej czasem gorzej (teraz niestety gorzej:mad:)
i my też mieszkamy na wsi ale przecież tu też są ośrodki rehabilitacji (przynajmniej u nas) a zabiegi tam trwają ok. 30 min dziennie i wystarczy skierowanie. Jeździliśmy już na śląsk pomogło ale nie na tyle żeby całkiem zlikwidować ból, w kwietniu wybieramy się do opola do kliniki tylko tam trzeba jechać na 7 czy 8 dni i mamy dużą nadzieję że wkońcu pomoże. A i do tego cały czas leki przeciwbólowe niestety. a mój ukochany ma 26 lat dopiero i czasem go tak boli, że moje biedactwo kochane nawet sobie skarpetki nie może założyć sam :(

http://www.mckenzie.pl/ i jeszcze inne strony gdzie są przykładowe ćwiczenia - one naprawde pomagają tylko trzeba być systematycznym i się nie zniechęcać ;)
współczuję Ci bo wiem co ten ból powoduje a Ty musisz się jeszcze zajmować małymi dziećmi - życzę powrotu do zdrowia i wytrwałości.

---------- Dopisano o 13:51 ---------- Poprzedni post napisano o 13:50 ----------

a na datę spojrzałam dopiero teraz i pewnie to już nie aktualne :)